اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بحران و کاهش خطر بلایا در باشت


  چاپ        ارسال به دوست

باهدف ارتقاء شاخصهای عملکردی مدیریت بحران شبکه بهداشت ودرمان باشت برگزار شد

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بحران و کاهش خطر بلایا در باشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ کارگاه آموزشی مدیریت بحران و کاهش خطر بلایا در ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت برگزار شد.

مهرشاد عزیزی کارشناس مدیریت بحران و کاهش خطر بلایای شبکه بهداشت ودرمان باشت گفت؛ این کارگاه یک روزه با حضور 80 نفر از  مسئولین و کارشناسان  ستاد شبکه، کاردانان  و کارشناسان واحد مدیریت بحران مراکز، مراقبین سلامت، اعضاء چارت فرماندهی بحران شبکه ،نیروهای اورژانس 115 و همچنین بهورزان خانه های بهداشت در سالن کنفرانس  شبکه بهداشت ودرمان  برگزار شد.

عزیزی افزود: امیدواریم با تعامل و هماهنگی های بین بخشی خوبی که با فرمانداری و سایر ارگان های دولتی خصوصا دستگاههای خدمات رسان موجود در سطح شهرستان بوجود آمده بتوانیم گام های موثر و رو به جلویی در جهت پیش بینی و پیشگیری از حوادث احتمالی و همچنین ارتقاء سطح آگاهی و آمادگی خانواده ها برداریم

عزیزی اضافه کرد  با حمایت سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدیر گروه مدیریت وکاهش خطر بلایای معاونت بهداشتی استان اقدامات خوبی در حال انجام است بطوریکه وسایل زیستی مناسبی خریداری و در انبار ذخیره شده که در مواقع بحرانی میتواند گره گشا باشد.

مهندس نجاتی مدیر گروه مدیریت وکاهش خطر بلا یای معاونت بهداشتی استان گفت: در حال حاضر  درصد آمادگی خانوارها در زمان بحران و حوادث احتمالی  از جمله زلزله، سیل و آتش سوزی در سطح کشور و استان و همچنین شهرستان با درصد مورد انتظار فاصله دارد و این زنگ خطر و هشداری است برای ما و تمامی ارگان های درگیر در بحث مدیریت بحران کشور.

ایشان روند ارتقاء شاخص ها در طول سال های اخیر را قابل قبول ارزیابی کردند و افزودند؛ امیدواریم با همت کلیه همکاران پرتلاش در سطح کشوری ،استانی و شهرستانی، در سطح محیطی بتوانیم گام های موثری در جهت رشد سریعتر شاخص ها و رسیدن به استانداردهای جهانی برداریم.

ایشان اظهار کردند: این کارگاه با هدف بازآموزی و ارتقاء سطح سواد سلامت پرسنل تشکیل شده که درآن  برنامه های مدیریت بحران  آموزش داده شد و بر لزوم انتقال اطلاعات بهداشتی توسط پرسنل به عموم مردم و جمعیت های تحت پوشش وگروههای هدف خانه های بهداشت تاکید شد.

وی از جمله برنامه های ذکر شده در این کارگاه را (DSS, DART, SARA, DOP, SNS) عنوان کرد و بر لزوم اهتمام ویژه همکاران در پیشگیری از حوادث و بلایای انسان ساز و همچنین اقدامات بموقع در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی احتمالی تاکید کردند.

مهندس نجاتی افزودند: چارت فرماندهی حادثه در سطح مراکز بایستی فعال تر از گذشته باشند و درجهت پیشگیری از حوادث قدمهای موثرتری بردارند و همچنین تمامی حوادث احتمالی در اسرع وقت به ستاد شبکه گزارش شود.

خبر: ناصر بازپور


 


٠٨:٢٢ - شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٩٤٤    /    تعداد نمایش : ٨٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خدمات مرکز
سخن مدیر
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
برنامه سفره سالم باحضور کودکان مهد کودکهای بخش بوستان برگزار شد +تصاویر
برگزاری کارگاه 2 روزه احیاء کودکان ونوزادان در شبکه بهداشت ودرمان باشت+تصاویر
جشن هفته جهانی کودک در مهد کودک آوای امید بوستان برگزار شد+تصاویر
کارگاه آموزشی مراقبت های ادغام یافته سلامت مادران در باشت برگزار شد+تصاویر
نظرسنجی
میزان رضایت خود را از خدمات شبکه ی بهداشت و درمان و مراکز بهداشتی درمانی بیان نمایید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آدرس:دهدشت خیابان شهید مسکور پارسی ، شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه تلفن: 7650 - 3226 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج